Ferie 2019

28
Luty

W dniach od 18 do 22 lutego 2019 roku w Ośrodku Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czersku odbyło się zimowisko pod nazwą: „Zimą wkoło jest wesoło”, którego uczestnikami były dzieci uczęszczające na profilaktyczne zajęcia pozaszkolne.

W pierwszym dniu odbyło się spotkanie  z funkcjonariuszami Policji: dzielnicowym KP oraz asystentem ds nieletnich. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii. Mówili o tym, jak unikać niebezpieczeństw zarówno realnych jak i wirtualnych. Podczas spotkania uczniowie uzyskali informacje, jak zachować się na wypadek niebezpieczeństwa, poznając ważne numery telefonów alarmowych.  Funkcjonariusze przekazali dzieciom kamizelki odblaskowe, które towarzyszyły im podczas  spaceru na świeżym powietrzu. Podsumowaniem spotkania były prace plastyczne na temat  bezpiecznego zachowania i zabaw podczas ferii.

 Kolejnego dnia dzieci pojechały do Chojnickiego Centrum Kultury, gdzie miały  okazję obejrzeć film pt ”Sekretny Świat Kotów”. Pozostałą część dnia wykorzystano do rozwijania umiejętności społecznych i interpersonalnych podczas gier i zabaw stolikowych.

W trzecim dniu zorganizowanych ferii uczestnicy udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Czersku. Mogli tam zobaczyć z bliska samochody pożarnicze, sprzęt pożarniczy, sprzęt ratownictwa drogowego oraz odzież używaną w czasie akcji. Uświadomiono dzieciom, iż strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych oraz do udzielania pomocy zarówno ludziom, jak i  zwierzętom. Po powrocie dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajeciach kulinarnych, czego efektem były pyszne naleśniki z dżemem, bądź kremem czekoladowym.

Nastepnego dnia uczestnicy zimowiska udali się do Centrum Rozrywki „Loopys World”
w Gdańsku. Czekała ich tam ok. 3 godzinna zabawa z mnóstwem atrakcji, a wśród nich:  wielopoziomowa konstrukcja ruchowa, labirynty, tory przeszkód, mostki, pochylnie, równoważnie, mini ścianka wspinaczkowa, trampoliny, zjeżdżalnie (stroma z adrenaliną, spiralna, rodzinna), kolorowe boiska, tor saneczkowy, tunele i tajemnicze przejścia oraz wiele innych rozrywek. Dzieci wróciły uśmiechnięte i bardzo zadowolone.

W oststnim dniu ferii zaplanowano  zajęcia profilaktyczne na temat różnorakich uzależnień. Podsumowaniem zdobytej wiedzy stał się plakat profilaktyczny „Używkom mówimy STOP”.

 

Cały tydzień wypoczynku zimowego upłynął w miłej atmosferze. Uczestnicy spotkań nie narzekali na nudę, aktywnie, zdrowo, bezpiecznie i twórczo spędzali swój wolny czas.

 

Zdjęcia